Laureaci konkursu Młodzieżowe Koło Roku 2023

19 zdjęć
  • 25 luty 2024, 18:00

Na zaproszenie Komisji ds. Młodzieży oraz Okręgowego Kapitanatu Sportowego 24 lutego w sali konferencyjnej okręgu spotkali się laureaci konkursu Młodzieżowe Koło Roku 2023 oraz spławikowego cyklu Grand Prix Młodzieży.

Wiceprezes Okręgu PZW w Katowicach kol. Zbigniew Mośko przywitał przybyłych zawodników, opiekunów, trenerów i prezesów kół i podziękował za godne reprezentowanie okręgu na arenie zmagań krajowych i okręgowych a następnie wspólnie z wiceprzewodniczącym komisji kol. Romanem Łysiakiem i przewodniczącym komisji ds. konkursu MKR kol. Andrzejem Stokfiszem  przystąpiono do nagrodzenia najlepszych kół w konkursie Młodzieżowe Koło Roku 2023.

1 miejsce w konkursie zajęło koło nr 72 Zamet Tarnowskie Góry

2 miejsce w konkursie zajęło koło nr 108 Miasteczko Śląskie

3 miejsce w konkursie zajęło koło nr 3 Bytom

4 miejsce w konkursie zajęło koło nr 23 Bogucice

5 miejsce w konkursie zajęło koło nr 86 KWK Śląsk

6 miejsce w konkursie zajęło koło nr 34 Łazy

Po uhonorowaniu najlepszych „młodzieżowych” kół koordynator dyscypliny spławikowej U15 i U20 wspólnie z Wiceprezesem Mośko wręczył pamiątkowe puchary i dyplomy najlepszym zawodnikom sezonu 2023 :

w kategorii U15 :

1 miejsce Dominik Karaś                    koło nr 28 Knurów

2 miejsce Emilia Sobczak                   koło nr 54 Sosnowiec Miasto

3 miejsce Piotr Parzybut                    koło nr 23 Knurów

4 miejsce Szymon Polechoński koło nr 12 Dąbrowa Górnicza

5 miejsce Michał Wojtyna                  koło nr 23 Knurów

6 miejsce Dominik Dercz                   koło nr 43 Pyskowice

w kategorii U20

1 miejsce Bartosz Mirek            koło nr 92 Halemba

2 miejsce Krzysztof Żelazny     koło nr 43 Pyskowice

3 miejsce Jakub Figura             koło nr 12 Dąbrowa Górnicza

4 miejsce Fabian Telęga            koło nr 43 Pyskowice

5 miejsce Wiktor Polechoński   koło nr 12 Dąbrowa Górnicza

6 miejsce Mateusz Parzybut      koło nr 28 Knurów

W dalszej części spotkania na wniosek Komisji ds. Młodzieży Zarząd Okręgu złożył podziękowania zawodnikom, którzy w biegłych latach wielokrotnie reprezentowali nasz okręg na ogólnopolskich olimpiadach młodzieży w sportach wędkarskich a z racji wieku zakończyli już swoje starty w tej imprezie. Podziękowania otrzymali :

Klaudia Świerc      koło nr 108 Miasteczko Ślaskie

Dawid Świerc        koło nr 108 Miasteczko Śląskie

Bartosz Mirek        koło nr 92 Halemba

Marcin Frank        koło nr 86 KWK Śląsk

W dalszej części spotkania omówiono tematy związane z pracą z młodzieżą w nadchodzącym roku. Omówiono kalendarz zawodów na rok 2024. W dyskusji z zawodnikami i opiekunami poruszono kwestię finansowania wyjazdów na zawody ogólnopolskie a kol. Wojciech Frank – koordynator dyscypliny rzutowej odpowiedział na pytania dotyczące rzutowych mistrzostw okręgu które planowane są na 21 kwietnia 2024 roku w Rudzie Śląskiej.

Powiadom znajomego: