XXXII Okręgowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach

W niedzielę dnia 30 stycznia w Śląskim Centrum Kultury w Świętochłowicach odbył się XXXII Okręgowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach.

W zjeździe uczestniczyło 148 Delegatów wybranych w kołach, członkowie ustępujących władz i organów Okręgu i zaproszeni goście: Członkowie Honorowi PZW, Pani Senator RP Joanna Sekuła, Poseł na Sejm RP Mateusz Bochenek, Pani Alina Nowak Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Pani Paulina Adamus naczelnik Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, kol. Jacek Grobelny z ZG PZW Warszawa.

Zjazd podsumował działalność Zarządu Okręgu w kadencji 2017 – 2021, zdecydowaną większością głosów udzielił absolutorium ustępującemu Zarządowi.

Delegaci dokonali wyboru prezesa ZO oraz członków Zarządu Okręgu, Okręgowej Komisji Rewizyjnej, Okręgowego Sądu Koleżeńskiego, delegatów i ich zastępców na XXXII Krajowy Zjazd Delegatów PZW.

Do wyborów na Prezesa Zarządu Okręgu zgłoszono dwóch  kandydatów kol. Joachima Wieschalkę i kol. Mirosława Winiarskiego.

W głosowaniu tajnym większością głosów Prezesem Okręgu PZW w Katowicach na bieżącą kadencję 2022-2025 wybrany został kol. Mirosław Winiarski ( 121 głosów 81,7  %).

W czasie Zjazdu poruszono wiele istotnych tematów dotyczących wędkarstwa. Delegaci podjęli obszerną uchwałę programową. Podjęto uchwałę o wystąpieniu do XXXII Krajowego Zjazdu Delegatów PZW o nadanie tytułu Członka Honorowego PZW.