XXXI Okręgowy Zjazd Delegatów Okręgu PZW w Katowicach

W niedzielę dnia 25 czerwca w Auli Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu odbył się XXXI Okręgowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach. W zjeździe uczestniczyło 152 Delegatów wybranych w kołach, członkowie ustępujących władz i organów Okręgu i zaproszeni goście.

Zjazd podsumował działalność Zarządu Okręgu w kadencji 2013 – 2016, zdecydowaną większością głosów udzielił absolutorium ustępującemu Zarządowi.

Delegaci dokonali wyboru prezesa ZO oraz członków zarządu okręgu, okręgowej komisji rewizyjnej, okręgowego sądu koleżeńskiego, delegatów ich zastępców na XXXI Krajowy Zjazd Delegatów PZW.

Do wyborów na Prezesa Zarządu Okręgu zgłoszono jednego kandydata kol. Mirosława Iwańskiego.

W głosowaniu tajnym większością głosów Prezesem Okręgu PZW w Katowicach na bieżącą kadencję 2017-2020 wybrany został kol. Mirosław Iwański ( 142 głosów 93,4  %).

W czasie Zjazdu poruszono wiele istotnych tematów dotyczących wędkarstwa. Delegaci podjęli obszerną uchwałę programową. Podjęto uchwałę o wystąpieniu do XXXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZW o nadanie tytułu Członka Honorowego PZW.